Hry na FacebookuPřihlásit se na Facebook.com můžeme také za účelem hraní her. Facebook.com je skvělým místem pro všechny fanoušky online her, kterých nabízí nepřeberné množství a vybrat si tak může skutečně každý. Přihlásit se k jednotlivým hrám můžeme snadno např. přes Centrum aplikací, kde máme všechny hry přehledně roztříděné do samostatných kategorií (akční, adventury a RPG, arkádové, kasino, karetní, rodinné, skrytý objekt, puzzle, simulátory, vědomostní a slovní, strategické a sportovní). Kromě her zde pak najdeme i spoustu jiných zajímavých aplikací. Můžeme si zde i vybrat, aby se nám zobrazily samostatně jen aplikace určené pro web nebo naopak jen ty, které jsou určeny pro hraní na mobilních zařízeních. Na monitoru pak vidíme přehled nejhranějších her a hned ve vedlejším sloupci seznam her, které hrají naši přátelé na Facebooku. Můžeme se tak přihlásit ke hře, kterou hrají na Facebooku naši kamarádi a soutěžit s nimi o to, kdo bude mít vyšší skóre. Právě možnost soupeřit se svými kamarády je jeden z hlavních důvodů, proč se přihlásit ke hraní her na této sociální síti.

Na seznamce Štěstí.cz se každý den seznámí mnoho nových párů. Facebook přihlásit se je jednoduchá záležitost a otázka pěti sekund. Facebook přihlášení můžete provést přes náš portál.

Informace o novinkách

Dalším argumentem proč stojí za to přihlásit se na Facebook.com jsou nejnovější informace z celého světa. Tím, že se staneme fanoušky stránek, které nás zajímají, ať už se jedná např. o oblíbené sportovní týmy, výrobce potravin, politické strany atd., získáme tak pravidelný přísun nejnovějších informací. Spousta firem zveřejňuje nejaktuálnější novinky nejdříve právě na Facebooku a tak se vyplatí tyto stránky sledovat. Kromě novinek ze všech možných oblastí lidské činnosti je Facebok samozřejmě také místem, kde se dozvíme, co je nového u našich přátel a známých. Novinky na Facebooku se nám zobrazují hned na úvodní stránce, která se nám objeví hned po přihlášení na náš účet. Vidíme je v prostředním sloupci a můžeme si jedním kliknutím přepnout mezi tím, jestli chceme vidět všechny nejnovější příspěvky od našich přátel + stránek nebo pouze vybrané hlavní příspěvky. Pomocí menu, které je v levém sloupci si také lze nastavit, aby se nám zobrazily např. pouze příspěvky od nejbližších přátel, případně jiného okruhu uživatelů.

Prezentace naší osoby

Facebookový profil, který už má dnes většina uživatelů internetu, je zároveň tak trochu i naší vizitkou. To, jak náš profil vypadá, jakou máme profilovou a úvodní fotku a jaké zveřejňujeme statusy hodně vypovídá i o tom, jací jsme. Často se také stává, že např. firmy se při výběrovém řízení dívají na to, jaký má daný uchazeč o práci profil na této sociální síti (takže pro tyto případy může být lepší přihlásit se  na Facebooku pod jiným e-mailem, než tím, který uvádíme v životopisech). Facebookový profil je každopádně skvělou příležitostí pro prezentaci naší osoby. Můžeme si např. pohrát s úvodní fotkou, do které můžeme umístit téměř cokoliv, co nás napadne, a co se k naší osobnosti hodí. Stejně tak můžeme na svém profilu vyplnit informace o našich oblíbených televizních pořadech, filmech, hudbě, knihách atd.

Zabiják času

Výhodou Facebooku je mimo jiné i to, že ať se na něj přihlásíme v kteroukoliv denní i noční hodinu, nikdy se na něm nenudíme – pořád je na něm co dělat. Zatímco přes den, kdy je většina lidí online si můžeme psát nebo volat se svými kamarády a sledovat, co nového se na Facebooku děje, tak v noci, kdy většina lidí spí a je offline, můžeme třeba hrát hry nebo vyzkoušet různé aplikace. Facebok je hodně návykový a tak málokomu stačí přihlásit se na něj jen na pár minut – naopak spousta lidí tráví na této sociální síti třeba celé hodiny a díky tomu, že Facebok je i v mobilních telefonech a lze k němu snadno přistupovat pomocí speciálních aplikací, můžeme být online třeba nonstop, ať už jsme kdekoliv. Výborně nám může Facebook.cz posloužit např. při dlouhé cestě vlakem nebo autobusem, kdy se můžeme přihlásit třeba na Facebook chat a celou cestu si tak psát se svými kamarády – cesta pak uteče mnohem rychleji.

 Facebook a používání smajlíků

Smajlíky jsou už dnes naprosto běžnou součástí písemné komunikace na internetu. První smajlík byl vytvořen v roce 1963 výtvarníkem Harveym Ballem jako součást reklamní kampaně pro jednu pojišťovací firmu. S nástupem internetu se začaly smajlíky masově používat a v dnešní době je mnoho lidí bere už jako úplnou samozřejmost. Díky smajlíkům můžeme snadno vyjádřit různé pocity a nálady a vylepšit tak zážitek z chatování, když si s druhým člověkem jen píšeme, a nevíme, jak se zrovna tváří nebo jakou má náladu. Smajlíky na internetu existují i v grafické podobě, díky které si nemusíme pamatovat jak jednotlivé smajlíky zapsat, ale stačí jen kliknout na požadovaný smajlík a ten se nám vloží přímo do textu. Smajlíky nechybí ani na Facebooku, kde je 21 základních smajlíků přímo součástí Facebook.com chatu. Poukd chceme některý z nich použít, stačí jen kliknout na ikonku smajlíka v pravém dolním rohu chatovacího okénka a vybrat jeden z nabízených obrázků. Úplnou novinkou, kterou ještě donedávna Facebook neumožňoval, je grafické zobrazení smajlíků i přímo ve statusech. Teď už tedy můžeme vidět obrázky smajlíků nejen v chatu, ale i ve statusech a také v komentářích. Jejich nabídka na Facebooku ale není zdaleka tak rozsáhlá jako např. na Skypu, který je pro milovníky smajlíků ideální – v nabídce tam je dokonce 72 smajlíků, které jsou navíc animované.

Facebook a možnost bezplatného telefonování

Jednou z úplných novinek, které Facebook začal v poslední době nabízet a která je dalším z mnoha důvodů, proč se na tuto sociální síť přihlásit, je bezplatné volání. Abychom mohli tuto funkci využívat, musíme mít nainstalovanou aplikaci Facebook Messenger a zároveň ji musí mít i člověk, se kterým si takto chceme volat. Tyto hovory probíhají přes internet, takže je potřeba abychom byli připojení, ať už přes 3G nebo wi-fi. U vybraného kontaktu se nám pak objeví tlačítko Volat zdarma. Pokud tento uživatel nebude mít Facebook Messenger nainstalovaný, tak bude toto tlačítko šedivé a nebudeme moci tuto funkci využít. Aplikaci Facebook Messenger si můžeme zcela zdarma stáhnout do mobilu a to buď v obchodě Google Play (pokud máme mobilní telefon s operačním systémem Android) a nebo na iTunes (v případě, že jsme majiteli iPhonu). Je k dispozici v mnoha jazycích včetně češtiny a patří k nejstahovanějším aplikacím v obou obchodech. Kromě FB Messengeru je alternativou pro chatování ještě aplikace Go!Chat for Facebook – ta však umožňuje pouze psaní, nikoliv volání. Kromě těchto dvou nejstahovanějších aplikací existuje ještě několik dalších, ty už však nejsou tak oblíbené.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti Facebook a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!